Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Privatumo politika Suprantu

Edu2 vaizduoklių kortelės

Prekės kodas: edu2vaizduok
29,00 €

Aprašymas

Vaizduoklių kortelės”, mūsų smagiausias žaidimas vaizduotei lavinti, buvo apdovanotas sidabriniu 2022 metų A’Design konkurso apdovanojimu!

Tai jau ketvirtasis edu2 kolekcijos produktas, gavęs prestižinį tarptautinį “A’Design” apdovanojimą.

A’Design apdovanojimus pelnę kūriniai atkeliauja iš 114 šalių, jie atrenkami iš daugiau nei 20 000 paraiškų 132 kategorijose po kruopštaus vertinimo, kurį atlieka gausi, įtakinga ir patyrusi 227 narių komisija, sudaryta iš žymių akademikų, dizaino profesionalų, žiniasklaidos atstovų ir verslininkų.

Vaizduoklių kortelės – tai žaidimo rinkinys iš 50 unikalaus dizaino kortelių su vaizduotę “įjungiančiais” klausimais. Abstraktūs vaizdai ant vienos kortelės pusės yra skirti asociacijų, vaizduotės žaidimams. Kitoje pusėje esantys klausimai dar labiau išjudins smegenis smagiems, bet giliems pokalbiams apie save ir pasaulį.

Vaizduoklių kortelės ne tik lavina vaizduotę, bet ir plečia mąstymo ribas. Pasiimkite į kelionę, kurkite šeimos ritualus, žaiskite su draugais, žaiskite solo, kasdien išsirinkite vieną klausimą ir leiskite atsakymui ateiti pačiam.

Kortelių dizainą sukūrė Neringa Orlenok, talentinga Lietuvos dizainerė, kurios darbai yra ne kartą laimėję aukščiausius tarptautinių dizaino konkursų apdovanojimus.

Kas yra vaizduokliai?

Vaizduokliai – tai tokios nuostabios būtybės, gyvenančios tarp mūsų ir labai mėgstančios viską įsivaizduoti. Žiūrėdamos į debesis, jos mato per vandenyną plaukiančius burlaivius, šokančias balerinas, per prerijas šuoliuojančius pasakiškus gyvūnus.

Kadangi vaizduokliai akimirksniu gali bet ką įsivaizduoti, jie susikuria pačias didžiausias ir gražiausias svajones. Nereikia net sakyti, kad tik turintys drąsių, tegu ir keistų, svajonių, gali jų siekti. Tai galbūt vaizduokliai yra būtent tie, kurie keičia pasaulį?

Vaizduotė yra nuostabi vaikystės draugė. Ji padeda pažinti pasaulį, augti ir drąsiai svajoti. Kur pasislepia vaizduotė, kai užaugame? Žaiskite kartu su vaikais ir svajokite, neribodami savęs. Tikros svajonės nebijo būti didelės.

Kaip žaisti?

Kiekviena kortelė turi dvi vienodai svarbias puses. Abstraktūs vaizdai ant vienos pusės yra skirti vaizduotės ir asociacijų žaidimams, o kitoje pusėje esantys klausimai padės užmegzti lengvus ir juokingus arba gilius, net filosofinius, pokalbius, padedančius lavinti ne tik vaizduotę, bet ir augimo mąstyseną.

Jūs patys galite kurti žaidimo taisykles. Neskubėkite kuo greičiau atsakyti į klausimus. Vaizduotei reikia laiko “įsijungti”. Įdomu, kaip įveiksite iššūkį nematyti pirmosios vaizdo asociacijos! Ar pavyks įžvelgti gėlės pumpurą, jeigu pirmiausia pamatėte delfiną, skrodžiantį bangas?

Rimti ir nerimti pokalbiai

Išsirink kortelę, garsiai perskaityk klausimą, keletą sekundžių pasvajok ir atsakyk. Kiti irgi tegu ruošia savo atsakymus. Kuo daugiau atsakymo versijų, tuo įdomiau! Kai visi išsakys savo mintis, traukite kitą kortelę.

Klausimai yra tinkami tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jie neturi vieno teisingo atsakymo. Kai kurie atsakymai privers juoktis iki ašarų, kiti – privers susimąstyti apie save, dar kiti įkvėps ir padrąsins pasitikti savo svajones. Ir nenustebkite, jei vaikai pranoks suaugusius vaizduotės drąsa!

Vaizduotė ir asociacijos

Paskleiskite korteles su atversta vaizdine puse. Pirmoji(-asis) žaidėja(-as) išsirenka kortelę ir pasako ką mato. Kiti tegu bando įžvelgti naujas asociacijas. Kai daugiau nieko naujo nebematysite, traukite kitą kortelę.

Panašiai galite žaisti, kai vienas žaidėjas parenka tema, o kiti turi surasti korteles, kurios asocijuojasi su šia tema. Pavyzdžiui, vienas sako “jūra”, o žaidėjai turi išrinkti korteles, kurios primena ar asocijuojasi su jūra. Laimi tas, kas daugiau surenka ir paaiškina kortelių su jūros asociacijomis. Kitos temos gali būti: gyvūnai, miškas, dangus, atostogos, kelionė, pati geriausia nuotaika pasaulyje, liūdna, sportas, draugai, pavasaris, skrenda paukščiai į pietus ir t.t.

Asociacijų ir žodžių žaidimas

Paimkite vieną kortelę. Ant kortelės esančiam vaizdui pasakykite asociaciją, o šalia esantis žaidėjas turi pasakyti susijusį žodį. Pvz., jeigu pirmasis žodis buvo „žirafa“, tai kitas žaidėjas gali pasakyti Afrika, kaklas, lapai ir t.t. Susijųsių žodžių sakymas tęsiasi tol, kol žaidėjai neberanda tinkamų. Tas žaidėjas, kuris sustojo, ima naują kortelę ir galvoja asociaciją, o kiti žaidėjai paeiliui sako susijusius žodžius.

Lavinamasis vaizduotės žaidimas “4P”

Šis žaidimo scenarijus skirtas tiems, kurie nori rimčiau pamankštinti savo vaizduotę.

Visi dalyviai pasiima po kortelę. Galite išsitraukti iš krūvelės arba pasirinkti labiausiai traukiančią akį. Tuomet paeiliui atsakykite į klausimus:

Pridėk: Ką norėtum pridėti prie savo kortelės figūrų? Ką gautum, jei sujungtum su kito dalyvio kortelės vaizdu? Ką gautum, jei prie vaizdo pridėtum žodžius, ženklus, simbolius, dekoracijas?

Perkelk: Ar galima kurias nors dalis perkelti į kitą kortelės vietą arba pakeisti? Ką tada gautum?

Pašalink: Ką galėtum pašalinti, pakeisti ar supaprastinti? Kas tai būtų, jei pašalintum vieną dalį?

Pritaikyk: Į ką DAR jis panašus, kaip galima būtų pritaikyti?

Ką sako žmonės?

“Abu su vaiku paeiliui atsakinėjome į visus klausimus. Labai patiko, kad jie kitokie, negirdėti arba pateikti netikėtu kampu, ir tinka visoms amžiaus grupėms.”

“kortelių krūvelė nuolat guli ant mūsų valgomojo stalo. Kiekvieną rytą išsitraukiu kortelę, perskaitau klausimą ir apie jį galvoju visur kur einu. Vakar išsitraukiau klausimą “jei galima būtų auginti namuose bet kokį augalą, ką norėčiau auginti”. Pagalvojau apie aukštų pušų mišką, eukaliptą, žemuogių pievelę, levandų lauką… Kiekvieną kartą sugalvojus naują augalą, mane užplūsdavo kvapų ir erdvės pojūčiai. Keista, kad gali pakvipti levandomis net tada, kai jų nėra aplinkui. Vaizduotė yra nerealus dalykas!”

“Mano sūnui 14. Nedaug turėjau vilčių, kad jam bus įdomios šios vaizduoklių kortelės. Kai susėdome vakarieniauti, padėjau korteles ant stalo, vieną kortelę ištraukiau ir paklausiau, ką jis mato pavaizduotame abstrakčiame piešinyje. Buvo įdomu, kad mes matėme skirtingus dalykus. Kadangi jis dabar mėgsta prieštarauti, tai užsimezgė intriga – aš sakau vieną asociaciją, o jis būtinai nori pamatyti kitą